Підвищення кваліфікації у Гандбольних пунтках талантів «Генуіс» для інструкторів

У нашій області гандбол має давню історію, яка бере свій початок з 70-80-х років, коли на перший план вийшло фізичне виховання. В районі Берегова вже тоді працювали: спортивний майданчик, два стадіони та ДЮСШ. Футбольна команда київського «Динамо», жіноча гандбольна команда багаторазового переможця БЕК (Кубків Європи) «Спартака» та жіноча команда з художньої гімнастики часто проводили тренування у спортзалі на Берегові. Саме тут була заснована і розпочала тренуватися жіноча гандбольна команда під керівництвом головного тренера Йожефа Зупко, яка також вийшла у вищу лігу.

Члени збірної з гандболу вже виступали у вищій лізі Радянського Союзу наприкінці 1970-х років. Берегівські жіночі гандбольні команди («Спартак», «Колос», «Бактянка») були неодноразовими чемпіонами країни і золотими призерами сільськогосподарських спортивних товариств Радянського Союзу, їх гравці також входили до збірної СРСР. Гандбол розвивався на високому рівні. Тренери Йожеф Зупко, Володимир Лукич, Анатолій Ромодан, Борис Гебеш підготували багатьох відомих гандболістів. Йожеф Зупко, тренер Берегівської спортивної школи, першим почав розвивати жіночий гандбол на Закарпатті. Однак після зміни влади фінансові проблеми ускладнили розвиток спортивних споруд. Наприкінці 1990-х років на спорт ставало все менше грошей, і споруди почали занепадати.

Щоб зберегти гандбол, Благодійний фонд «ГЕНІУС» з 2014 року щорічно організовує Турнір з гандболу пам’яті Йожефа Зупко, в якому беруть участь приблизно 50-100 студентів. Влітку 2022 року з метою подальшого розгляду меморіального турніру Благодійний фонд «Геніус» розом із Закарпатським угорським інститутом ім. Ференца Ракоці ІІ та з Центром спортивної академії Угорської асоціації гандболу на Закарпатті створили Гандбольні пункти підтримків талантів.

Метою програми є охоплення, допомога та розвиток талановитих дітей у дусі рівних можливостей, популяризація гандболу в школах Закарпаття, пошук талановитих юних гандболістів, забезпечення можливості змагатися та повернення колишньої репутації. гандболу в нашій області. Нашим фінансовим і професійним підтримкою в цьому є Угорська гандбольна асоціація.

Під час навчання діючих тренерів (4-5 березня 2023 р.) свій професійний досвід та знання інструкторам Закарпатських гандбольних талантів передадуть наступні фахівці та тренери-майстри.: керівник Тренувального центру Угорської асоціації гандболу,  головний тренер Європейської федерації гандболу (EHF) Ласло Горват; Варга Йожеф професійний директор Гайдунанашського спортивного клубу. Мартинович Ференц, тренер з фітнесу гандбольного клубу Кішвардо (KKC).; Єнеі Томаш тренер Гайдунанашського спортивного клубу.

Урочисте відкриття відбувся 4 березня своєю присутністю  привітав офіційне відкриття: Резеш Карло – голова Берегівської районної ради;